AKTUALITY


Sleduj nás a zapoj sa do našich aktivít


V minulosti sme zorganizovali,
resp. v budúcnosti pripravujeme
tieto aktivity pre popularizáciu
motoristického športu medzi ženamiAutokros Môlča
Dňa 7.-9.6.2024 sme sa s Autokrosovou akadémiou zúčastnili pretekov Zóny strednej Európy v autokrose na trati v Môlči, neďaleko Banskej Bystrice. Ako obvykle boli preteky plné akcie, zvratov a nádherných súbojov v rôznych kategóriách.
Kartingová sezóna 2024 v plnom prúde
Pre náš výbor je jednou z hlavných priorít podporovať účasť žien a dievčat v motoršporte. Preto s radosťou sledujeme výsledky našich talentovaných pretekárok v aktuálne prebiehajúcej kartingovej sezóne.
Naša prvá tohtoročná akcia
Predstavenie disciplín pre rodičov a ich deti spojené s priamym zoznámením
sa detí s technikou. Poskytneme vám informácie o systéme pretekov, o nákladoch, používaní techniky. Samozrejme, sme tu nie len pre pretekárov, ale dozviete
Taiwan počul slovenskú hymnu
Rýchle ruky a schopnosť zapamätať si motanicu cez kužele doslova rozsypané po trati boli nevyhnutné. Michaela Dorčíková svojím víťazstvom na vydialenom Taiwane nielen umiestnila Slovensko na mapu v ďalšej kategórii, ale vďaka výhre sme počuli slovenskú hymnu aj tak ďaleko od domova.
Zhrnutie sezóny MSR PAV 2023
V disciplíne pretekov automobilov do vrchu sa každý rok bojuje nielen v objemových triedach, ale aj o dámsku trofej.
Propagačná akcia – Veľká cena SR 2023
Navštevníci podujatia Veľká cena Slovenska 2023 dostali možnosť informovať sa o kartingu a motoršporte od členov kartingovej asociácie aj Výboru pre podporu žien
v motoršporte
Zhodnotenie kartingovej sezóny 2023: Ženská sila na trati!
Šesť pretekov Slovenského Kartingového Pohára a sedem pretekov Majstrovstiev Slovenska v kartingu - disciplíne
s najvyššou účasťou dievčat a mladých žien.
Súhrn akcie Prešov 2023
Spoločne s organizátorom Rally Prešov a za podpory Slovenskej asociácie v motoršporte pripravil náš Výbor pre ženy v motoršporte program pre ženy, deti a mládež.
Aktivity žien v motošporte na 4 pretekárskych víkendoch tohto roka
Tento rok sa budeme snažiť priniesť motoršport bližšie dievčatám aj ženám počas štyroch víkendov zastrešujúcich rôzne disciplíny. Predstavíme vám autokros, rally, preteky do vrchov, motokáry aj okruhy a počas každého víkendu sa budete môcť dozvedieť viac o rôznych aktivitách a pozíciách, ktoré môžu ženy (ale samozrejme aj muži) v rámci motoršportu vykonávať.
Najúspešnejšou ženou európskych kopcov je Slovenka!
Preteky automobilov do vrchu sú jednou z disciplín, kde je možné vidieť viac žien v pretekárskych kombinézach. Naúspešnejšou pretekárkou na slovenských a európskych kopcoch je bez pochýb Slovenka Anna Ambrúz, momentálne jazdiaca na monoposte Tatuus FR2000.
Mladá Slovenka LEGO ambasádorkou
Ženy v motoršporte sú termínom, ktorý najmä za posledné roky nabral na dôležitosti. V motoršporte vidíme veľa aktivít na podporu rodovej rovnosti, ktorých hlavným "promotérom" je Výbor FIA pre podporu žien v motoršporte (FIA Women in Motorsport),
Stretnutie žien počas 24h Le Mans
Preteky 24 hodín LeMans sa konajú už od roku 1923 a budúci rok tak budú oslavovať storočnicu. Tieto vytrvalostné preteky sú jednými z najvýznamnejších podujatí celého roka nielen pre širokú motoršportovú verejnosť,
Vznik komisie pre ženský motoršport
V roku 2009 vznikla Komisia pre Ženy v Motoršporte v rámci svetovej automobilovej organizácie FIA.